Luty

Pierwszy festiwal wina w AD 2024 za nami. Dwa dni w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich w Warszawie, oczywiście w roli wystawcy na @Wine Expo Poland.

Ze sobą mieliśmy łącznie 9 etykiet. W tym 4 nowe wina spokojne i 3 musujące produkowane techniką klasyczną. Z wielką atencją słuchaliśmy osób degustujących, badając gusta, preferencje odwiedzających. Mega cieszą nas nowe kontakty ale równie mocno i z wielką radością witamy odwiedzających nas po raz kolejny, na różnych festiwalach i w winnicy. To naprawdę cudowne uczucie, kiedy przyprowadzacie swoich przyjaciół, żeby podzielić się swoją euforią na temat naszej. Żeby nie było tak słodko, pełni przemyśleń po powrocie zmieniliśmy koncepcję etykiet i ich stylistykę… Lepiej późno niż później. Zdecydowanie.   

W tym samym czasie wysyłamy też nasze produkty na konkurs winiarski WinoPl w Poznaniu. Mam sentyment do tego konkursu, bo z nim wiążą się nasze pierwsze nagrody winiarskie i nasza winnica pojawiła się tu i ówdzie na językach (dosłownie!). W tym roku (2024) do konkursu przystąpiły 127 winnice, które łącznie przekazały do oceny 554 wina! To absolutny rekord. W przypadku konkursów winiarskich ważna jest dla mnie metodyka całego konkursu, kryteria ocen i skład jury (spaczenie zawodowe ale też zamiłowanie to obiektywizmu 😊).

Szefem jest @Maciej Sokołowski.

.

Gdy kończę tekst wiem, że nasze wina zdobyły 4 medale. Radości i euforio! Trwajcie! O szczegółach konkursu niebawem.

Stay tuned.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *